вівторок, 12 листопада 2013 р.

Історія із життя одного з іммігрантів…

Депортація зі Сполучених Штатів Америки – це серйозна адміністративна процедура після якої важко в’їхати в країну, а й навіть візу отримати.

Таку процедуру зазвичай застосовують, коли  Імміграційна і митна поліція (анг.-US Immigration and Customs Enforcement) ловить особу або групу осіб, що перебувають на території США нелегально або маючи дозвіл на роботу і проживання – Грін Кард (Green Card) мають проблеми із законом, систематично його порушуючи.

Осіб, що служили в армії США рідко коли депортують, але бувають такі випадки. Ось на приклад сьогодні huffingtonpost.com опублікувало статтю в якій йдеться про те, що в Америці депортовано ветерана, який прожив в країні більше ніж 50 років (!).

Арнольда Гіаммарко іммігрував до США з родиною в 1960 році, коли йому було 4 роки.

В 1976-1979 роках служив в Армії США, а з 1980 до 1983 в Національній Гвардії. Мав дозвіл на роботу і проживання… Однак в певному моменті “зійшов з правильної дороги” і мав проблеми із законом. В 90-х, його звинуватили в крадіжці в магазині, пізніше в 2007 – в зберіганні наркотиків…  Став бездомним… Однак, його батько в 2008 році допоміг знайти роботу і налагодити життя.

В 2010 році, коли родина Арнольда Гіаммарко святкувала 50-й ювілей прибуття до США, він одружився…

Не відомо, на скільки серйозні були його правопорушення в минулому, однак в 2011 році імміграційна служба США його арештувала. Він перебував  18 місяців у в’язниці Массатчусетса після чого його депортували до Італії.  Цікаво те, що італьської мови він добре на знає, адже майже все своє свідоме життя  прожив в США… На даному моменті його сім’я збирає підписи, щоб скласти петицію, а він перебуває в робить все від нього можливе, щоб повернутися назад до США…

неділя, 10 листопада 2013 р.

Вибори мера Нью-Йорка 2013

У вівторок 5 листопада відбулися вибори мера Нью-Йорка. За даними газети New York Times вибори виграв республіканець  Білл Де Бласіо (Bill de Blasio), котрий отримав 73.3% голосів. Його найближчий опонент з республіканської партії Джозеф Лота (Joseph J. Lhota)отримав лише 24.3%.

Новообраний мер відомий зі своїх ліберальних поглядів. На приклад під час передвиборчої кампанії, він заявив, що провів свою відпустку на Кубі. По-американським міркам, це була дуже ризикована заява, адже США все, ще економічно блокують комуністичну Кубу, а поїхати туди можуть лише ті, хто має там родичів… 

Невдовзі стане відомо, як нова адміністрація покращить місто. 

субота, 9 листопада 2013 р.

Стрілянина в аеропорту Лос-Анджелеса “закінчення”

Про цю подію можна дізнатися тут: 1.  Перестрілка в аеропорту Лос- Анджелесa
                                                       2. Стрілянина в Аеропорту Лос-Анджелеса, нові деталі…

В п’ятницю 08 листопада 2013 року відбувся похорон офіцера Герардо Хернандеза (Gerardo Hernandez), котрий був працівником Управління транспортної безпеки США (TSA) при Міжнародному Аеропорту Лос-Анджелеса (LAX). Ця служба займається перевіркою багажів і пасажирів.

В США його загибель сприйняли як героїчну, адже вважається, що такі люди охороняють Америку від терористів. Як пише abclocal.go.com, в п’ятницю о 9:20 ранку за місцевим часом працівники TSA припинили на декілька хвилин роботу, щоб ушанувати пам’ять загиблого. Його похорон відбувся в Сан Фернандо (San Fernando) підчац котрого були присутні 300 чоловік, з 30 працівниками TSA включно…

Крім того, було вивішено “Прапор честі” (Honor Flag), який привезли до Міжнародного Аеропорту в Лос-Анджелес. Варто додати, що цей прапор возять по країні з 9 вересня 2013 року, на згадку про трагічні події.

Так закінчуються події за участі державних працівників,  злочинців і божевільних зі зброєю. 

Тайфун Haiyan

Головною новиною провідних каналів США є катастрофа, до якої призвів тайфун "Haiyan", котрий в п'ятницю пронісся крізь Філіппіни.

Посилаючись на урядові дані  CNN, оприлюднило інформацію, що на островах загинуло більше ніж 1200 осіб. Ці дані відрізняються від каналу foxnews.com, котрий подає, що кількість загиблих може сягати 1000 осіб.  

За словами представників Червоного Хреста, котрі працюють на місті події, більш точні дані оприлюднять в неділю. 

неділя, 3 листопада 2013 р.

Свобода по-американські

Перш за все варто сказати, що Америка – це не тільки новини про те, що хтось стріляє в аеропорту чи школі. Це країна де громадяни або мешканці цінять свободу думок і поглядів. Історично склалося та, що до “нового світу” приїздили ті, хто не знаходив собі місця в європейських країнах через свої погляди або мав проблеми із законом, і втікав від правосуддя. Окрім них, до Америки за розпорядженням колоніальної влади Голландії а потім Великої Британії прибували заможні, освідченні люди, аристократичного походження, котрі займали високі посади (на прикл. губернаторів і т.д.). Вони керували освоєнням земель, створювали законодавчі зібрання.

Переважна більшість емігрантів утікали від гноблення феодалами і аристократією. Вони шукали “свободи” від феодалів, місця де могли б збудувати собі і своїй родині достойне життя. Звідціль походить індивідуалізм (переконання, що розвиток особистості і його незалежності – це найвища цінність) і прагматизм (вирішення проблем з практичної точки зору) мешканців Америки.

Культура американської нації не з’явилася на порожньому місті – вона формувалася на базі культурологічних досягнень Західної Європи. Це стосувалося усіх сфер суспільного життя.

Суспільство творилося різнорідне не тільки культурно, але і ментально. Вихідці з різних країн спілкувалися різними мовами: голландською, англійською, іспанською, французькою, і навіть німецькою, а також мали різні традиції і звичаї. Поступово, почала домінували англосаксонська культура, а офіційною мовою стала англійська. Не зважаючи на це, в деяких штатах як на приклад Вірджинія вживалася також німецька мова, а в Луїзіані – французька. 

В 1795 році штат Вірджинія звернувся до Конгресу США з пропозицією, що німецьку мову можна було вживати в державних установах штату паралельно з англійською , однак пропозицію було відхилено не зважаючи на те, що це було дозволено в Пенсільванії. Англійська мова мала бути національною.    

На цьому підґрунті формувалася ментальність мешканців Америки. Поступове збільшення емігрантів вимагало створення законів, котрі б регулювали соціально-економічні стосунки. Це була одна з причин, котра сприяла розвитку ринкових відносин по принципу купівлі-продажу.

Фермери і фабриканти купували землю і займалися тим, що ми тепер називаємо бізнесом, ідучи дорогою конкуренції.

Якщо була власність, то її треба боронити від Індіанців і злочинців. Перші могли напасти, а другі могли напасти і обікрасти, а потім повернутися і обікрасти знову. В ті часи – ХVIII-XIX століття, земля була одним з головних “джерел доходу”, а тому територію і все, що на ній знаходилося треба було захищати. Фермери, ковбої та інші  мусіли мати при собі зброю… Звідціль і походить традиція носіння зброї.

Відгук тодішніх традицій ми можемо спостерігати навіть тепер коли з'являються новини, про публічні перестрілки, як на приклад  Стрілянина в Аеропорту Лос-Анджелеса і т.д..  Люди, котрі роблять такі злочини скоріше за все мають проблеми в житті, проблеми з психікою або приступи злості, образу і обізленість на суспільство або окремих його членів… Це є причиною різних трагедій.

В Сполучених Штат Америки особиста свобода для громадянина – це все те, що дозволяє людям нормально жити і розвиватися фізично, психічно, розумово і фінансово, що не суперечить існуючим державним законам і моральним правилам і нормам поведінки в суспільстві,  а також не перешкоджає життю інших. В ідеалі, особиста свобода  ґрунтується добрих міжособистісних відносинах в суспільстві.  На жаль іноді, дії окремих людей не мають нічого спільного зі свободою і моральністю, ідеалами якої вони маскують свої ганебні вчинки.  

субота, 2 листопада 2013 р.

Стрілянина в Аеропорту Лос-Анджелеса, нові деталі…

Поліція ідентифікувала тіло офіцера Управління транспортної безпеки США (TSA). Це був 39 річний Жерардо І. Хернандес (Gerardo I. Hernandez), котрий став першим працівником TSA, що загинув під час виконання службових обов’язків  протягом 12 років. В управлінні він працював з 2010 року. Підозрюваний у скоєнні злочину – Паул Чянчя (Paul Ciancia)

Пригадаємо, що випадок стався учора о 9:30 ранку за місцевим часом  в Терміналі №3  Міжнародного Аеропорту Лос-Анджелеса,  23 річний латиноамериканець будучи на контрольно-пропускному пункті почав стріляти з напів-автоматичної зброї, котру приніс із собою в сумці. Підозрюваний був дуже обізлений на працівників TSA.  Очевидці говорять, що декого з пасажирів він питав: “Ти з управління транспортної безпеки?”, коли ті відповіли “ні”, він “дозволив” їм жити.    Після пререстрілки з поліцією Паул Чянчя отримав поранення в грудну клітину і в живіт, був затриманий. 

Президент країн – Барак Обама виразив співчуття родинам постраждалих офіцерів.

За словами начальника одного з відділів пожежного департаменту Лос-Ангжелеса (Los Angeles Fire Department Battalion) (анг.-) – Армандо Хогана (Armando Hogan), п’ятьох людей завезено до шпиталю: загиблого і двох поранених офіцерів, одну особу зі зламаною щиколоткою та шість осіб у яких “дзвеніло” у вухах від пострілів з вогнепальної зброї.

За словами представників аеропорту інцидент вплинув на  746 національних рейсів з Лос-Анджелесу. Деякі з них скеровано до іншого аеропорту, а інші затримано. 

 

Джерела: hollywoodreporter.com, cnn.com, nytimes.com

пʼятниця, 1 листопада 2013 р.

Перестрілка в аеропорту Лос- Анджелесa

За CNN, huffingtonpost.com,talkingpointsmemo.com

Раніше коли автор описував каліфорнійський випадок в Санта Роза: “Іграшкова зброя і реакція на неї поліції!!!”, де поліцейський застрелив підлітка з іграшковим автоматом АК-47, зазначалося, що носіння зброї є американською традицією. Варто також підкреслити, що не всі керуються раціональними думками. На вулицях Америки, окрім відповідальних громадян є багато злочинців і тих, хто бере зброю і починає стріляти в публічних місцях таких, як: школи, магазини, аеропорти.

Як подає talkingpointsmemo.com – озброєний чоловік з напівавтоматичною зброєю почав стріляти у міжнародному  аеропорту Лос-Анджелеса (анг. - Los Angeles International Airport). Один працівник Управління транспортної безпеки США (анг.- Transportation Security Administration, TSA) загинув і дві особи поранено. Усі внутрішні рейси затримано.  Пасажирів евакуйовано. 

Поліція поки, що не ідентифікувала підозрюваного у скоєнні злочину, котрого після перестрілки з поліцією поранено і затримано.  Відомо, що це 23 річний чоловік.

За словами начальника Поліції аеропорту Лос-Анджелесу – Патріка Ганнона (Patrick Gannon) підозрюваний будучи в 3 терміналі  витягнув з сумки легку автоматичну зброю і почав стріляти довкола, що стало причиною хаосу і паніки в аеропорту.

Працівник Медичного Центру Університету Каліфорнії (анг.- University of California, Los Angeles) заявивив, після декількох годин після інциденту до них привезено трьох постраждалих – стан першого з них був критичний, решти – стабільний. Триває слідство.

Азартозалежнісь…

За usa.gov

Уряд Сполучених Штатів має різні соціальні програми створені для того, щоб попередити потенціальну аудиторію, або допомогти людям, котрі мають вже мають залежність.

На приклад під час рекламної перерви на телебаченні показують так звану соціальну рекламу, де розповідають про негативні наслідки алкоголізму, керування автомобілем в стані алкогольного сп’яніння або куріння марихуани, котра негативно впливає на мозкову діяльність. Сьогоднішня стаття, власне про одну з таких проблем.

На офіційному блозі уряду США опублікували  статтю: “Як визначити гральну залежність”. Як можна здогадатися з назви, йдеться в ній про залежність від азарту. Її автори вважають, що: “для багатьох людей купування лотерейних квитків, ставки в кінних перегонах,  гра в карти на гроші або в автомати – це більше ніж звичайне “вбивання” часу” – це залежність від азартних ігор. Вона може стати “життєвою необхідністю” і перерости в лудоманію, тобто гральну залежність. На думку фахівців її краще завчасно  попередити , ніж потім лікувати. Крім того, виграти лотерею і стати в одну секунду мільйонером мало кому вдається.

Отож, автори вищезгаданої статті вважають, що про початкові стадії залежності можна говорити, якщо:

- ви грає тому, що вам нудно або тому, що ви почуваєтеся самотніми;
- ви постійно думаєте про азартні ігри і хочете грати, щоб виграти гроші;
- ви хочете грати все частіше і частіше, присвячуєте  азартним іграм більше часу ніж іншим заняттям;
- ви витрачаєте на це більшість своїх грошей і не маєте коштів на сплату рахунків;
-після азартних ігор ви почуваєтеся винним, але не перестаєте займатися цим;
- своїм друзям ви кажете неправду про цю звичку, бо вона вас принижує;
- якщо азартні ігри перешкоджають на роботі і є причиною проблем з родиною і друзями.


На думку психологів , якщо залежність від азартних ігор  не почати вчасно лікувати то, вона  може стати причиною таких проблем, як: неспокій, стрес і депресія. Крім того, варто звернути увагу, що це пункти визначення залежності є універсальними, вистарчить замість фрази “азартні ігри” вставити іншу шкідливу звичку.

 

                                                                        Las Vegas

 Atlantic City

                                                                                     Atlantic City

В Сполучених Штатах Америки офіційно існує два міста, де офіційно дозволено грати в азартні ігри – це всім відомий Лас-Вегас (анг. -Las Vegas) і Атлантик Сіті (анг. -Atlantic City). Неофіційні чутки говорять, що до першого їдуть люди дуже заможні, котрі можуть витрачати в казино мільйони, а до другого – всі хто хоче грати на менші гроші. Статистично переважна більшість охочих виграти -  там і там програє приносячи прибуток власникам ігрових закладів. А висновки робити вам.