1. Слабка зовнішня політика США?
Політика адміністрації Президента Барака Обами все частіше критикується через нерішучість, відсутність чіткого напрямку дій та фінансово необґрунтовані рішення. Величезна хвиля критики обрушилися на президента в тракті промови 29 серпня 2014 року (див. Барак Обама про ситуацію на Україні), коли Барак Обама не тільки не підтримав ідею військової підтримки Україні, але також не представив чіткої стратегії оборони Іраку від ісламістів (див. Що сталося в Іраку...). Чиновники тоді говорили, що уряд Іраку не представляє інтересів всіх етнічних груп країни, а тому дати авіа підтримку було б не раціонально (див. Америка та проблеми в Іраку). Коли нарешті вибрали новий уряд, адміністрація Обами далі зволікала. Однак після того, як озброєні угруповання Ісламської держави Іраку та Сирії (ІДІС) майже дійшли до Багдаду, Обама однак таки прийняв рішення про підтримку іракської армії авіа ударами (див. Барак Обама санкціонує проведення авіаударів в Іраку) та озброєння курдів.
Питання нерішучості демократів - адміністрації Обами ще більше загострилося, коли ситуація на Україні погіршувалася… Росія почала використовувати не тільки важку артилерію типу «Град», «Смерч», озброювати бойовиків, котрі варварські вбивали чоловіків, жінок дітей, обстрілювали дитсадочки, школи, житлові будинки але і використовувати регулярну армію… Та перед цим, вони навіть прислали повністю укомплектований зенітний комплекс «Бук (ЗРК)» з екіпажем, котрий 17 липня 2014 року холоднокровно збив пасажирський літак Малайзійських авіаліній[1], рейс MH17 i таким чином закінчив життя для 298 чоловік.
Європейський союз знову був «стурбований» і на словах засудив агресію Росії, але через потребу постачання газу і страхом перед… можливо російською армією особливо дієвого нічого не зробив, не рахуючи санкцій, які через недорозвиненість російської економіки нічого не дають. Німеччина, яка є однією з ведучих європейських країн у всіх розуміннях цього слова, була і є незацікавленою поганими стосунками з Росією. Саме тому, коли український народ вийшов на барикади в січні 2014 року боротися за повалення режиму проросійських маріонеток, які і поняття не мали, як керувати країною, Європейський Союз намагався телефонними розмовами з Президентом Російської Федерації - Володимиром Путіним вирішити питання: сутичок в Україні, пізніше анексії Криму, а потім відкритої агресії на Донецьк».
Саме тому, помічник держсекретаря США Вікторія Нуланд в розмові з Джеффрі Пайєттом - з американським послом у Києві, нецензурно висловилася про європейську дипломатію. В розмові на тему залучення ООН до вирішення ситуації на Україні, вона сказала: «Коли сьогодні вранці я розмовляла з Джефом Фелтманом [2], він мав ім’я людини з ООН – Роберта Сері… Він також домовився з Сері і Пан Гі Муном[3], про те, що Сері понеділок чи у вівторок зможе в приїхати [в Україну]… На мою думку, це було б чудово зібрати все це разом[4]! Допомогти ООН це зібрати і… ну ти знаєш - «зробити»[5] ЄС»[6]. Німеччина, яка відігравала значну роль в цих «переговорах» зі сторони Європейсього Союзу, вирішувала, що робити далі, в особі Канцлера - Ангелі Меркель одразу ж засудила такі висловлювання американських дипломатів[7].
Сполучені Штати Америки завжди були набагато рішучіші в зовнішній політиці, і намагалися якось вирішити ситуацію. Коли російські агресори напали на Грузію в 2008 році, тодішній президент Міхеїл Саакашвілі не чекав на подачки від ЄС і одразу ж приїхав до США зустрітися з Президентом Джорджем Бушем… США не тільки зброєю підтримали Грузію, але і вислали обмежений контингент для охорони стратегічних будівель в Грузії.[8] Це допомогло російським агресорам зрозуміти, що продовжувати конфлікт немає сенсу! Тому вони припинили інвазію і зупинилися в Південній Осетії, де далі перебувають.
Що ж такого зробила Грузія, чого не зробила Україна, щоб отримати підтримку США?
1. Вони не вагалися і не торгувалися ні з ким. Влада країни заручилася підтримкою США і далі співпрацюють. Українські ж політики не тільки не змогли в перші дні агресії прийняти рішучих кроків, але з часів Майдану (з грудня 2013) торгуються то з ЄС, то з США, щоб побачити, що дасть більше допомоги!!! В результаті чого, ані США, ані Європа особливо нічим не допомагають, хиба що тільки фразами, що вони стурбовані!
2. Грузія почала свою співпрацю з США, ще в 2004 році, коли в Україні із-за роздробленості суспільства вважала своїми союзниками рускіх, а «Помаранчева революція» привела до влади нерішучих політиків, котрі сварилися за гроші і вирішували кулуарні справи, а країна занепадала. Вони зганьбили себе і ті цінності, які відстоював народ. Росія – це добре знала і бачила і тільки «підливала масла у вогонь», що ситуація в країні стала ще гірша і на основі цього привести до влади своїх маріонеток, які повністю підпорядкують країну Путіну.
3. Політики в Грузії навели порядок, зробили реформи, відгородилися від захопленої частини – Південної Осетії і далі розвивають країну. В Україні, політики не тільки не зробили нічого доброго для про європейського населення, але і в результаті поганого керування країною максимально загострили відносини з Росією, торгувалися з ЄС і США в результаті отримали трішки від тих та інших, але суттєвої допомоги далі немає, а також в результаті незграбного, невмілого керування армією та наявністю великої кількості зрадників вислали на вірну смерть сотні солдат – молодих людей, які працюючи могли відбудувати країну економічно.
4. Грузія вичистила політичні кулуари від зрадників та ворогів країни, які працювали на Росію. В Україні – 5 колона – проросійські політики , посіпаки Януковича, далі продовжують свою кар’єру і діють проти України. Але тут внутрішня політика країни пішла ще далі: політики не тільки погодилися фінансувати захоплені території на яких перебувають головорізи і зі зброєю різних типів, але і оголосила перемир’я яке виконує українська армію ціною смерті молодих солдат, бо для терористів немає перемир’я – тому їх і називаю терористами, бо вони тероризують цивільне населення!!! Крім того, в якій це країні підтримують мову (російську), яка стала причиною зовнішньої агресії???
Американські політики, розвідка, Держдепартамент, Конгрес і Президент США – про все це знають. Останнім часом з’являється сумніви чи українські політики зорієнтовані, що відбувається? Президент США Обама, котрого вибрали тому, що він обіцяв припинити війну в Іраку, забрати американських солдатів, допомогти бідному населенню отримати медичну страховку не має намірів розпочинати нову війну, входити в конфронтацію з рускіми, погіршити відносини в ЄС через країну, в якій політики самі не знають, що їм робити і який напрямок їхніх дій… котрі торгуються то з ЄС то з США. Ціллю його політики було забезпечення добробуту американців, а не сильна зовнішня політика. Саме тому, він ледве прийняв рішення про початок бомбардування позицій терористичних угруповань в Іраку, саме тому, замість рішучої відповіді на агресію Росії він впровадив санкції, саме тому коли деякі сенатори і політики - республіканці, як Джон Маккейн[9] просили його дати Україні зброю для само захисту, його адміністрація дала допомогу скомплектовану з не летальної зброї.
Крім того, в своїй промові 29 серпня 2014 (див. Барак Обама про ситуацію на Україні), Президент США Барак Обама сказав, що «Я цьому [санкціям] сприяю настільки, наскільки це необхідно на думку наших європейських партнерів», а головним його європейським партнером є Німеччина, яка зацікавлена хорошими відносинами з Росією. Відповідно, європейські партнери радять такі, санкції, які Росію торкаються в мінімальній мірі, що дозволяє їм продовжувати агресію на Україну.
Агресія Росії на Україну
2. Трагічний рейс MH17 Малайзійських авіаліній
Родичі німців, які загнули, коли російські терористи збили рейс МН17 Малайзійських авіаліній над Донеччиною збираються подати в суд на Україну (!) за те, що мовляв «кожна держава відповідає за повітряний простір над своєю територією, якщо вона відкриває його для перельотів»[10], Україна не закрила повітряних простів, що спричинило загибель людей.
Російські терористи літак збили 17 липня 2014 року. На той момент вже всі знали, що Росія напала на Україну і хоче забрати східну частину, а ЄС був «стурбований». Неодноразово повідомлялося, що росіяни використовують різноманітні зенітні комплекси, щоб збивати літаки, однак Малайзійські авіалінії про це не знали?
Чому влада України не закрила повітряний простір, де відбувалися бойові дії досі є загадкою! Однак варто звернути увагу на те, що до суду хочуть подати на Україну а не на Росію, яка нахабно, відкрито постачала ці комплекси терористам! Це може бути також спричинене тим, що родичі просто шукають, хто може відповісти на смерть їхніх близьких? Малайзійські авіаліній збираються виплатити їм по 50 тис. євро для кожної жертви. Для цієї компанії це другий такий серйозних інцидент – перший був 8 березня 2014 року. Тоді в Південно-Китайському морі зник рейс MH370, який досі не знайшли. Подейкують, що компанія на межі банкрутства.
Вину за те, що сталося Росія також перекидає на Україну… Тут діє закон сильнішого, адже родичі загиблих і європейські суди бояться Росії, а тому не загострюватимуть ситуації… Україні краще найняти дуже доброго адвоката і представити дуже переконливі докази для свого захисту, бо в іншому випадку країна буде змушена виплачувати величезну компенсацію жертвами російської агресії на території України.
Однією з гучних справ пов’язаних з Європейським судом з прав людини у Страсбурзі відбулася в липні 2014 року. В’язні ЦРУ: палестинець Абу Зубайда і саудієць Абу аль Рахім Аль Нашірі подали в суд на Польщу за те, що країна в 2002-2003 роках порушила їх права людини … адже агенти ЦРУ катувати їх на орендованій ділянці в Польщі. Згідно до рішення суду, Польща повинна першому з них виплатити 130 тис. євро, а другому 100 тис. євро. З’являється питання, чому вони подали в суд на Польщу а не на ЦРУ? Відповідь проста – а тому, чому німці збираються подати до суду на Україну, а не на Росію!
[1] Malaysia Airlines
[2] Джеф Фелтман (анг. - Jeffrey D. Feltman) – на той час заступник Генерального секретаря з політичних питянь Організації Об’єднаних Націй, американський дипломат.
[3] Пан Ґі Мун - 8-й Генеральний секретар ООН, дипломат південної Кореї. Дізнатися більше тут.
[4] Йдеться про ситуацію на Україні, коли на майдані стояли люди, відбувалися масові сутички, а європейські дипломати тільки приїздили повитися, але не мали жодної чіткої позиції, а також про визначення лідера з поміж трьох опозиціонерів: Арсенія Яценюка, Володимира Кличка та Олега Тягнибока.
[5] Тут Вікторія Нуланд вжила нецензурного англійського слова, яке окреслює статевий акт.
[6] Джерело (21.09.2014): http://www.youtube.com/watch?v=5K20fIHKnRg
[7] Джерело (21.09.2014): 24tv.ua
[8] Джерело (21.09.2014): http://www.infowars.com/evidence-of-us-military-presence-in-georgia/
[9] Джерело (21.09.2014): foxnews.com
Немає коментарів:
Дописати коментар