четвер, 19 листопада 2009 р.

Ресторани Америки


Вітаю на моєму блозі!    
Мені приємно, що щось таки привело вас сюди. :) 
    В статті цього блогу автор описуватиме один з американський ресторанів, що знаходиться в Оушен Сіті (Ocean City), у штаті Меріланд (Maryland), де йому  пощастило побувати. Далі, поступово розповідатиме про індустрію харчування в  Америці, частково її аналізуючи. 

    Оскільки ви знаєте про що йтиметься, то можете або залишити сторінку, або продовжити перечитування, що автор вам власне і рекомендує, адже ви знайдете такі факти, про існування яких, навіть і не підозрювали. Якщо ви дійшли до цього рядка - це означає, що ви не залишили сторінку - і правильно зробили! Ми починаємо!  
      Майже кожен в своєму житті десь та й бачив вишуканий, розкішний, фешенебельний ресторан. Це могла бути якась кулінарна телепередача, відео знайомих з відпустки, або просто хороший фільм про розкішне життя багатих людей… А в декого інша історія – він власною персоною побував в одному з таких ресторанів, скуштував різноманітні страви і, звісно, насолодився якісним, вишуканим смаком напоїв. Це могли бути різноманітні шейки, коктейлі, вина, і навіть щось міцніше, на кшталт імпортованих горілчаних виробів з різних країн світу і звісно ж бренді, віскі, текіла та ін. В будь-якому разі відвідини хорошого фешенебельного ресторану запам’ятовуються на довго.   
     В Америці таких ресторанів багато, а постійна конкуренція між ними постійно вдосконалює ресторанну справу, підносячи обслуговування на кардинально новий, більш якісний рівень.  А тому нові ресторани відкриваються постійно і спектр послуг, шефських страв постійно розширюється, а ціна, відносно, знижується. В американців існує такий наче звичай –– святкуючи якусь подію в колі друзів, вони неодмінно мусять відвідати щонайменше 2 бари, або ресторани і скуштувати там якусь страву, або в барі, як  вони самі говорять “to take a shot” – хильнути чарочку міцного, спиртного напою – якогось коктейлю, горілки, бренді, віскі чи чогось іншого відповідної міцності.
   Як бачимо, відвідини ресторану буденна справа в Америці, звісно ж не всім, але автор подає загальну інформацію, або як прийнято зараз говорити – середньостатистичні дані. А тому відповідно ресторанам в запалі конкуренції є за що боротися – хороша слава – великі гроші!
   Для зручності  автор поділив дану розповідь на такі підпункти:
1.      Харчування в Американській культурі – йтиметься про загальні моменти та особливості ресторанної справи.
2.      Діяльність харчових корпорацій – оглядатимуться корпорації, які постачають напівфабрикати ресторанам.
3.      Конкуренція Coke іPepsi – звісно ж автор не міг обділити своєю увагою старих, добрих конкурентів, які в 80-х розпочали, що не є саму справжню війни на ринку безалкольних газованих напоїв.
4.  Кондитерські вироби та їх поставки – йтиметься про способи приготування таких виробів і, відповідно поставок.
5.     Гігієна – чистота працівників запорука успіху ресторану.
6.     Fagers Island Restaurant & Bar – атмосфера свята підніме настрій.
7.     Light fare” і “Fine dining – розкішні фешенебельні зали для «високих» гостей.
8.      Безпека на кухні – вдячні працівники і задоволені клієнти
Окрім описаного існує ще багато цікавої та корисної інформації для якої не вистачило б блогу, а тому потрібно було б відкривати окремий сайт. Висвітлена інформація – це всього лише крапля морі, однак вона дає певні уявлення про індустрію харчування в США. Автор має надію, що дана робота виявиться для вас корисною, а її зміст цікавим.
                         Приємного вам перечитування!   
 1.  Харчування в Американській         культурі    
      Сполучені Штати Америки велика і могутня країна, яка має  свою культуру і свої особливості.  Цьому присвячено багато книг і наукових робіт з історії, культурології, країнознавства, географії та ін.. Однак, не завжди така література приділяє достатньо уваги такій галузі, як ресторанна справа, хоча такий ресторан швидкого харчування як «Макдональдз» відомий, майже, у всьому світі і готують в ньому ніщо інше, як гамбургери та чізбургери, що здобули погану славу нездорової їжі. І в багатьох людей, які ніколи не були в США складається враження, що всі там те і роблять, що їдять цю нездорову їжу, а потім скаржаться на надмірну вагу. Насправді ж все виглядає кардинально інакшим чином.
   Харчування в американській культурі посідає важливе місце, а тому питання якості обслуговування, продуктів, товарів, які використовуються для приготування страв поставлено на високому рівні. А легендарний «Макдональдз» - це всього лише звичайний фастфуд, який частенько не люблять навіть самі американці. Хоча, в порівнянні з середньостатистичною зарплатою звичайного американця  їжа в цьому ресторані коштує копійки, більшість американців  вважають за доцільне піти до звичайного ресторану, де подають справжні, щойно приготовані страви  з натуральних продуктів  (або з максимально наближених до натурального продуктів). Цікавою особливістю, на погляд мешканця України, є порції страв, які подають у ресторанах в Сполучених Штатах – ці порції, вони не просто великі, вони гігантські! І тут стає зрозумілим, що вони варті тих грошей, які за них заплачені. Крім цього, тут розкривається сама суть проблеми ожиріння  американської нації – дешева їжа в ресторанах, яку красиво сервірують і подають великими порціями, і яка відрізняється особливо хорошим смаком. Наявність жирів в такій їжі, тільки підсилює проблему. На підставі цього в супермаркетах, і взагалі – скрізь по Америці стали популярними продути з нарисом: Fat free, тобто їжа без жирів.  Всі розуміють, що скоріше за все така їжа, і тут доречно вжити слово - створена синтетичним шляхом, однак неї залюбки купують люди, що страждають від ожиріння.
                        2. Діяльність харчових корпорацій. 
    Ресторани, вони такі ж різні, як і страви які вони готують, сервірують, подають. Кожен такий заклад має свою політику обслуговування так само, як і стиль в якому влаштовано його інтер’єр. Однак, деякі з них незважаючи на сезонність мають одну характерну особливість – вони готують напівфабрикати, які були приготовлені корпораціями, які працюють на ринку ресторанної справи. Зокрема, існує в США корпорація, яка має назву “Sysco” саме вона і займається приготування більшості продуктів, що ми називаємо з «нуля». До ресторанів, кожного ранку здійснюється доставка готових напівфабрикатів, які потрібно лише не щоб приготувати, а краще сказати доготувати для вживання, адже вони повністю приготовлені. Як приклад, можна навести приготування такої страву, як «Курячі крильця» в ресторані Fagers Island Restaurant & Bar, що знаходиться в Оушен Сіті (Ocen City), штат Меріленд (Maryland). 
    До ресторану курячі крильця надходять в вакуумних контейнерах, що герметично запаковані.  Ці крильця ще не є стравою і вони мають білуватий колір. А для того, що б страва була готова до сервірування курячі крильця мають мати  золотистий колір. Багато ресторанів для того, щоб приготувати даний напівфабрикат використовують фритюрницю промислових розмірів. Спосіб приготування подібний до того, який використовують в «Макдональдз», для приготування «картоплі фрі». Fagers Island Restaurant & Bar також використовує цей спосіб приготування, хоча він не є фастфудом, а являється рестораном високого класу. Декілька хвилин у фритюрниці і курячі крильця набули золотавого кольору і готові до сервірування. Тож, як видно з цього  прикладу, основну роботу зробили на корпорації “Sysco”, а ресторани готують до кондиції. Таким чином працює багато ресторанів в США. Корпорація “Sysco” має широку спеціалізацію в галузі приготування їжі, однак існують харчові корпорації, які мають вузьку спеціалізацію, зокрема на італійській їжі, мексиканській та ін.. Тобто, як бачимо більшість ресторанів отримує вже готову продукцію для приготування їжі, а на кухнях цю продукцію просто готують до кондиції, коли вона може бути сервірована і подана на стіл  клієнту.
                         3. Конкуренція “Coke” і “Pepsi  
      Окрім корпорації “Sysco”, не слід забувати про таку велику і поширену у всьому світі корпорацію як “Coca Cola”, котра відома, зокрема в Америці,  певною кількість видів газованих напоїв і за традицією Pepsi є конкурентом. На тлі цієї ситуації, кожен виробник намагається стати партнером якомога  більше ресторанів, кафетеріїв, фастфудів. І поки що, пальму першості тримає компанія “Coca Cola” зі своїм легендарним напоєм “Coca Cola”.
     Цікаво те, що напої до ресторану надходять в виді концентрату, який розфасований в специфічні ємкості. Зазвичай, то поліетиленові пакети, запаковані в паперові коробки. Ємність таких коробок  18 літрів чистого концентрату напою. Скоріше за все, ці так звані пакети наповнювалися таким чином, який забезпечував герметичність, адже в пакеті не було повітря – тільки рідкий концентрат напою. А тому, коли пакет ставав пустим, в ньому створювався вакуум і залишки бувалого вмісту. А далі, використані пакети відправляються на переробку. В барі, чи-то поза барною стійкою, де працює бармен розташований спеціальний автомат з якого здійснюється подача напою. На шляху до цього автомату, концентрат в системі змішується  з чистою водою, в заданому співвідношенні та, за потреби, з вуглекислим газом, щоб напій був газований. Цей так званий автомат має назву Soda fountainі буває різних форм та вигляду, в залежності від того, де він встановлюється.
    Система подачі напоїв, про  яку я вже говорив раніше, зазвичай знаходиться або  в підсобному приміщенні, або в підвалі. До насосної системи під’єднано  величезний балон з вуглекислим газом. Концентрат напоїв, який  розфасовано у ящики зазвичай знаходиться на сталевому стелажу, висотою у 3 полички. Далі шланги від насосу  стикуються з пакетом, в якому знаходиться концентрат. І напої готові до подачі. Однак, при зміні ящиків з концентратом, варто  дещо спустити повітря, що потрапило до системи під час стиковки, зіллявши трохи напою з автомату “Soda Fountain”. Цей так званий автомат, знаходиться безпосередньо в барі, або вузловій  станції сервірування,яка зазвичай поруч з баром. Подібну систему подачі напоїв можна побачити в Україні тільки в «Макдональдз». 
   Американські ресторани, зазвичай, працюють сім днів на тиждень, круглий рік. А тому, поставки продуктів здійснюються кожного ранку  з восьмої  до першої години. Особливо це стосується курортних міст та містечок. В цей же час починається підготовка до кухні до важкого вечора особливо під час сезону, коли ресторан буде неймовірно зайнятий, адже велика кількість гостей відвідують ресторани саме в цей час. І тут знову, можна повідомити про американську особливість, а заключається вона в тому, що заклади всі заклади розваг, включаючи елітні ресторани, нічні клуби та ін. закриваються о першій або другій годині ночі, все залежить від законодавства окремого штату. Звісно це не стосується такого міста, як Лас Вегас, що знаходиться в штаті Невада. А тому всім любителям нічного життя потрібно встигнути  розважитися до того, як закриються ресторани.
                         4. Кондитерські вироби та поставки
       Щодо приготування хлібобулочних виробів в США, то все виглядає інакше аніж в Україні.  Готовий, як його називають в Америці mix, або краще сказати суміш для приготування цих виробі надходить до ресторану в виді порошку до якого потрібно додати, в потрібному співвідношенні, воду та інші інгредієнти і спекти. Така суміш називається Cake mix. Вона суттєво спрощує життя кондитерів, які працюють в ресторані. Їм залишається розмішати цю суміш з водою  та додатковими інгредієнтами, залити в форми та приготувати.  Зокрема, в досить елітному ресторані Fagers Island Restaurant & Bar, що знаходиться в Оушен Сіті (Ocen City), штат Меріленд (Maryland), про який вже згадувалося раніше так і готували  кондитерські вироби.
   Кожного ранку до цього ресторану здійснювали поставки різноманітних продуктів. Варто відмітити і те, що ферми-постачальники кожного ранку доставляли свіжі овочі  фрукти, різноманітні ягоди та ін.. Це були не просто продукти сільського господарства, а то були відбірні продукти, які заздалегідь фасувалися в герметичні пакети, що знаходилися в картонних коробках.
   В Fagers Island Restaurant & Bar знаходилася великих  кількість промислових холодильних камер, які за розмірами нагадували невеликі кімнати. На кожен асортимент продуктів була відведена 
морозильна камера. Наприклад, на пиво, що постачалося окремими ящиками  було відведено 2 таких камери – в залежності від сорту, це ж стосується салатів фруктів та море продуктів, на яких спеціалізувався даний ресторан.
                      
                                                                          5. Гігієна
        Чистота – це дуже важливий складова індустрії харчування в США. На кухнях, як правило ідеальна чистота та гігієна. До слова  скажу, що існує чітка процедура миття рук. Мила, дезинфікаторів в, миючих засобів, засобів для прибирання завжди вдосталь.  Кухню, як правило тримають в чистоті постійно! Окремі ресторани маю свою політику прибирання кухонь, а також миття посуди з додавання певної кількості миючих та дезінфікуючих засобів. Великі, елітні, фешенебельні ресторани зазвичай мають автоматичну машину, а декілька машин для миття посуду, а також штат працівників, які цим займаються. Така робота вважається брудною в США, а тому туди йдуть або якісь бідолахи, яким немає куди подітися, або малоосвічений робочий клас, якому особливо і йти-то й немає куди. 
   Зазвичай, за гігієною працівників кухні слідкують дуже уважно, звідси і походить легендарна стерильність фастфуда «Макдональдз», який являється звичайнісіньким фастфудом в США, і нічого особливого американці в ньому не бачать.
   Гігієна працівників кухонь – це завжди важлива складова ресторанної справи. Такі корпорації, як “Sysco”, про яку вже згадувалося постійно працюють над вдосконаленням миючих засобів, що використовуються на кухні. Зокрема, компанія “Clorox” випустила серію миючих засобів під назвою “Green Works” (Зелене працює), які, як запевняє компанія створені виключно на основі натуральних, природних інгредієнтів. Саме такі миючі засоби використовувалися в  Fagers Island Restaurant & Bar. Взагалі останнім часом такі салогани дуже популярні серед американських виробників миючих засобів та ін.. Частенько на миючих засобах інших виробників можна побачити напис: Nature works”(Природа працює), котрий символізує виключно натуральну сировину, що була використана під час виробництва засобу.
   Ідея використання природних матеріалів з метою збереження довкілля почала розвиватися Америці давно. Зокрема в ресторані Fagers Island Restaurant & Bar для холодних напої використовувалися пластикові стакани, що були виготовлені на основі натуральних матеріалів, які були отримані з кукурудзи. В США останнім часом широкого розголосу набула ідея збереження природи, довкілля, китів в океані та ін., а тому кожна солідна організація, ресторан чи інша установа вважає за доцільне використовувати різноманітні товари широкого вжитку, що були виготовлені саме на основі натуральної сировини. І, оскільки Fagers Island Restaurant & Bar вважається одним з найфешенебельніших ресторанів у місті, то відповідно, використання таких товарів робило цьому ресторану неабияку честь.                   
                                                6. Fagers Island Restaurant & Bar. 
       Декілька майданчиків  з красивим видом на затоку приваблювало сімейні пари, які охоче прибували пообідати в хорошому ресторані на свіжому, сповненому осеанським бризом повітрі. Відомо, що для молодих людей, а крім них ще для тих, хто став успішним в житті, влаштував свою кар’єру особливо важливим і цікавим  є нічне життя, яке вони зазвичай і ведуть. А тому, основне навантаження на ресторан взагалі, і на бар зокрема припадало на вечірню – нічну пору, коли багато відпочиваючих туристів, в такому курортному місті, як Оушен Сіті (Ocean City), приходили відпочити і добре провести час насолоджуючись перебуванням в ресторані.      
     В барі нараховувалося, та й, зараз нараховується велика кількість різноманітних алкогольних напоїв, що були імпортовані з різних країн світу. Наш регіон представляла горілка «Столичная», яка, як не дивно подобалася американцям, тим більше, що в Fagers Island Restaurant & Bar у асортименті ця горілка була представлена палітрою смаків: з апельсиновим, з цитрусовим та ін. смаками.  Там також були різні алкогольні напої з Італії (вина), Франції, Швеції та ін.. Крім цього, в наявності був  великий асортимент алкогольних напоїв американського виробництва. Саме своїм хорошим баром і славився Fagers Island Restaurant & Bar, який користувався особливим попитом під час проведення літніх, сезонних вечірок і розваг.
                                                    7.  “Light fare” і “Fine dining”.   
     Слід сказати, що даний ресторан загалом поділяється на дві великі зали. Одна з них має назву “Light fare” і “Fine dining”. Перший з них, як вже згадувалося раніше був розрахований на широку публіку.  Страви, які подаються цьому ресторані мають досить помірні ціни для Америки, і для курортного міста і  красиво сервіровані, подаються на великих блюдах. Меню складається  з сезонних страв – морепродуктів та класично американських як-то величезні бургери, хотдоги та ін.. Публіка збирається переважно середнього класу: сім’ї з дітьми, а також ділові люди, які зайшли попоїсти в свою обідню перерву.  Кожен гість незалежно від того, хто він бізнесмен чи простий турист, який зайшов поїсти в цьому ресторані мав змогу вибрати де він хоче насолодитися трапезою. Справа в тому, що Light fare мав дві зали внутрішня і зовнішня. Внутрішня частина зали була невимушено  оздоблена  в силі «Серфінг», тобто все виглядало невимушено. Частина інтер’єру нагадувана бунгало – такий тип будівель можна побачити на Гавайях, де серфінг дуже поширений вид спорту та й просто відпочинку. Виглядало все це досить невимушено і сприяло створенню приємної атмосфери, де споживати свою трапезу було просто задоволення. Кожного вечора в цій залі ресторану проводилися вечірки.
      На такі заходи запрошували рок-групи, які грали пісні відомих виконавців (covering songs), окрім них для любителів стилю «Техно» та ін. запрошувалися діджеї, які розважали публіку цілий вечір. На цю пору приходили переважно молоді пари, як просто хотіли добре провести час, а також пари старші (вікова категорія 35-40 років). Все залежить від того, пісні якого виконавця звучали. Якщо ж рок-група грала пісні Beatels, то зрозуміло, що збиралися люди, котрі були фанатами цієї групи будучи молодими. Загалом в вечірній час дуже добре розходилася випивка – різноманітні коктейлі, пиво, вино, шампанське, горілка, віскі, текіла ті ін.. Однак, що стосується їжі, то замовлень ввечері було дуже мало. Воно й не дивно, адже в вечірню пору люди приходили просто повеселитися.
   Зовнішня зала, було скоріше не залою, а красиво оздобленим причалом, де знаходилися столики, клумби з квітами та пальмами. Цікаво, чому  ж пальми були просаджені в великі горщики і розташовані на клумбах? Справа в тому, що клімат в Оушен Сіті був дуже подібний до того, який ми маємо в Україні, принаймні в північній частині, а тому рости круглий рік такі дерева як пальми не можуть, бо для цього виду екзотичних дерев занадто холодно, особливо коли зимою температура падає нижче нуля. І це все при тому, що поблизу знаходиться океан. Це дещо ускладнює ситуацію зимою, адже холодний осеанський вітер продуває буквально «до нитки». А тому, незважаючи на те, що місто Оушен Сіті практично це самі готелі та ресторани, туризм там сезонний та й то ніхто точно не знає коли почнеться сезон. Буває це може статися в кінці травня, а буває і пізніше як-то в кінці червня. Зокрема сезону 2009 року  погана холодна погода включаючи  дощі була аж до кінця червня, а далі в серпні наступила осінь і знову  з дощами. От такі вони примхи природи!
    Відомо, що в Америці виживати алкоголь заборонено  аж до тих пір, поки молода людина не стане повнолітньою. А стається це після 21 день народження. Отоді-то молоді люди можуть повноцінно насолодитися дорослим життям. До речі, в Fagers Island Restaurant & Bar було правило, що всі ті, кому не виповнилося 21-го року мають залишити заклад до двадцять другої години вечора. А тому на вечірці залишалися всі повнолітні і навіть старші.
    Зазвичай, навантаження на кухню в сезон, тобто літню пору року припадає від п’ятої до дев’ятої години вечора. Саме тоді в залі ресторану особливо людно: дехто прийшов повечеряти, дехто ще пообідати, а інші готуються до виступи рок-групи, що гратиму улюблених пісень. В залежності від того, хто виступатиме, ставалося так, що на вечір залишалися тільки люди похилого віку, що досягти певних висот в житті, зробили кар’єру і тепер навіть будучи в похилому віці при здоров’ї, маючи свій бізнес, а  з ним, відповідно, і гроші можуть собі дозволити  насолодитися піснями улюблених груп, тримаючи в ручі келих чистого, прозорого, благородного вина хорошої витримки.
     Інша велика зала, яка займає більшу кількість території  Fagers Island Restaurant & Bar і має назву “Fine dining”. Це наче інший великий ресторан. Розрахована ця  зала на людей заможних, які потребують не просто хорошого обслуговування, а відмінного обслуговування, які можуть заплатити за вино хороших сортів, відомих марок, що було імпортоване  з Франції. Такі гості потребують пильної уваги до себе, а також страви відмінної якості.
     На цей відділ ресторану, який вважався основним  працювала окрема кухня. Готували там різноманітні страви з морепродуктів. Ціни були відповідні, але й якість страв була просто відмінною. Специфічні, або краще сказати екзотичні страви припадали до смаку людям великого статку, які могли це собі дозволити. Звичайні ж американці  не тільки вважали цей ресторан дорогим, але страви, які там сервірувалися занадто специфічними в зрівнянні  із звичайними бургерами.
  Соковиті стейки, різноманітні блюда  з різних видів риби – все це подавалося в “Fine dining”.  Займає ця частина ресторану аж два поверхи, які розкішно декоровані в стилі «етно». Великі розкішні столи, з білосніжними скатертинами, розкішний інтер’єр красивий вид на затоку, пальмові  дерева, що додавали невимушеності  – це те, що приваблювало людей великого статку, змушувало їх забути про свої щоденні проблеми та просто насолоджуватися трапезою, вживаючи відбірні морепродукти, що так смачно приготовані та вишукано сервіровані.
    Відділ кухні, що працював спеціально для цієї зали ресторану був зайняти завжди – від самого ранку – до самого вечора. На кухні такого типу використовують різноманітні плити та спеціальне обладнання для приготування морепродуктів в короткий термін. 
    Окрім приготування основних страв велика увага приділялася кондитерським виробам. Різноманітні тістечка, торти, кекси все спеціально готувалося для “Fine dining” і зазвичай зразу ж і  подавалися гостям.  Однак із-за сезонності і спеціалізації ресторану особливий ажіотаж виникав саме на страви з морепродуктів.
  В залах “Fine dining”, створювалася особлива атмосфера. Досягалося це притишеним звучанням повільної музики, красивим сервіруванням столів і наявністю свічок на кожному столику, які зазвичай, запалювали в вечірню пору, що додавало романтики. Все це подобалося гостям,  а тому кухня, що працювала для “Fine dining” ставала зайнятою саме на вечірню пору.
   Однак,  в день цю залу ресторану відвідували переважно ділові люди, які знову ж таки прибували пообідати під час перерви, а також заможні туристи, які блукали по місту відвідуючи різноманітні ресторани, насолоджуючись перебуванням в них, а заодно і своєю відпусткою.
   Кожен ресторан має свою політику обслуговування, це також стосується і Fagers Island Restaurant & Bar, який вважається одним  з найреспектабельніших в  Оушен Сіті. Широкий асортимент страв, що готують на кухні приваблює велику кількість гостей міста, які прибувають в літній сезон насолодитися відпусткою і добре провести час.  Великий винний погріб, який має Fagers Island Restaurant & Bar приваблює заможних людей, які  хочуть і можуть собі дозволити насолодитися келихом вина. Вина, як вже згадувалися були як і власного виробництва ресторану так і імпортовані  з Італії, Франції. Крім того, власне американські вина, що виробляються Каліфорнії, є досить хороші і ціняться американськими гурманами. Бар з широким асортиментом алкогольних напоїв приваблює людей середнього статку, які можуть дозволити собі відвідати цей бар і просто поспілкуватися з таким ж відвідувачами, які є доволі дружніми.  Обслуговуючий персонал (офіціанти та ін.), в переважній більшості американські студенти, які вирішили заробити трішки грошей підробляючи в літню пору, однак поза сезоном, тобто взимку, ресторан також відкритий, а гостей обслуговують несезонні працівники, що працюють в ресторані вже тривалий час.
     Наявність залів, як відкритих так і закритих робить цей ресторан привабливим як для людей, що хочуть провести свій вечір в колі друзів чи знайомих на свіжому повітрі, так і для прихильників зали з розкішним інтер’єром.  Фінансові статки у кожного гостя різні так само як смаки, проте можливість вибрати зал за своїми вподобаннями та платоспроможністю робиться ресторан Fagers Island Restaurant & Bar одним з найпопулярніших та найреспектабельніших ресторанів в місті.
                                        8. Безпека на кухні. 
     Безсумнівно безпека на кухні важливий елемент хорошого обслуговування.   Наприклад, перше з чим можуть зштовхнутися працівники кулінарії — це пожежа на кухні, а це погано. Тому, щоб виключити таку можливість,зазвичай кухні американських ресторанів обладнані системами та засобами пожежогасіння. Не зважаючи на те,що таке явище трапляється дуже рідко, воно може призвести до великих збитків. Взагалі, в Сполучених Штатах, рівень небезпеки під час пожежі чітко класифікований та позначається латинськими літерами A,B,C  та ін..
   Зокрема рівень: 
A – клас А включає загоряння твердих горючих матеріалів, як папір, дерево та ін.;
B – клас Б включає загорання легкозаймистих рідин таких, як бензин, розчинники та ін.;
C – клас Ц  включає загорання електричного обладнання.
    Згідно американської класифікації рівня небезпеки пожежі, клас К - це пожежа на кухні, загорання олії чи жирів. Для працівників кухонь Fagers Island Restaurant & Bar  життєво необхідно знати  інструкції, що робити в таких випадках. Задля простоти запам’ятовування цих інструкцій існують спеціальні абревіатури, які легкі для запам’ятовування та несуть в собі важливу інформацію.
    Інша небезпека для життя з якою зазвичай зустрічаються працівники кухонь – порізи та опіки різних ступенів.  На кожній кухні, як правило є аптечка, що скомплектована спеціально для таких випадків. Там є різноманітні пластери, бінти, а також проти опікові засоби, що швидко полегшують та заспокоюють біль при опіках та сприяють швидкому загоєнню пошкоджених ділянок шкіри. Коли  ж мова заходить про порізи то, відповідно існують спеціальні засоби в виді спреїв, які швидко зупиняють кров, знеболюють та сприяють швидкому загоєнню пошкодженої ділянки. Існує корпорація під  назвою  Xpect”, що займається виробництвом засобів першої допомоги, які власне і використовувалися в  Fagers Island Restaurant & Bar.  
   Американські ресторани зазвичай слідкують за рівнем безпеки на кухнях, і взагалі по-ресторану. Щоб запобігти травмам, пораненням і саме жахливе смертельним випадкам, в хороших, фешенебельних ресторанах проводяться тренінги, де працівників навчають з яким рівнем небезпеки вони можуть зустрітися і що в такому разі потрібно робити. Різноманітні  плакати  з інформацією, як потрібно вказувати медичну допомогу і за яким номером телефонувати. Оскільки ми говоримо про Америку, то звісно ж потрібно телефонувати в службу порятунку 911. Рятувальники, тобто пожежники та карета швидкої допомоги приїжджають досить швидко, проте знати як вказати першу медичну допомогу нікому ще не завадило.   
    Окрім безпеки працівників, існує  ще безпека зберігання та приготування харчових продуктів. американська Національна асоціація ресторанів освітня фундація (National Restaurant Association Education Foundation) розробила низку правил безпечного зберігання на приготування їжі. Заснована ця організація була в  1987 році, для того, щоб як стверджує офіційний сайт: «покращити та підтримувати [ресторанну] промисловість, засобами забезпечення високої якості, а освітня та преміальні програми створені для покращення професійної діяльності в галузі харчової безпеки та управління ресторанами». Саме ця організація розробляє інформаційні відеоролики для покращення обслуговування в ресторанах, а також різноманітні сертифікати та ін.. Великі, фешенебельні ресторани зазвичай співпрацюють з цією організацією для покращення обслуговування. Різноманітні освітні матеріали, в переважній більшості,  виконано в малюнках, для покращення сприйняття.